Nerilė Norkūnė

Vaikystėje buvau nepatogus vaikas, keliantis daugybę klausimų ir ne visuomet linkęs susitaikyti su gautais atsakymais. Sprendžiant gyvenimiškas situacijas giliai viduje kirbėdavo daugybė minčių. Buvo smalsu, įdomu, keista, neaišku. 

 

1994 m. baigusi filologijos studijas universitete, supratau, kad tam metui populiarios studijos atsakymų į man rūpimus klausimus surasti nepadėjo. Jaučiausi pasimetusi, vis dar svarsčiau kas aš esu ir vis dar nežinojau kuo noriu būti. Išgyvenau netrumpą laikotarpį paieškų tarp įvairiausių darbų ir veiklų, bet niekur nesijaučiau “namie”. Gimus vaikams klausimų gerokai padaugėjo. Supratau, kad turiu ieškoti atsakymų tam, kad galėčiau pirmiausiai padėti sau, suprasti kaip man pačiai būti laimingai, išgirsti ko aš pati noriu, o tuomet mokytis išgirsti ir juos. 

 

Svarsčiau studijuoti psichologiją universitete, tačiau tuo pat metu išgirdau apie studijas Individualiosios psichologijos institute, kur man pažadėjo “daug praktikos”. Nemelavo ☺

Šio sprendimo dėka man pavyko surasti savo vidinius namus – mokiausi ir vis dar tebesimokau išgirsti, atrasti, suprasti, išgyventi, pamatyti kitą, priimti.  Esu dėkinga visai instituto bendruomenei, kuri prisidėjo ir vis dar man padeda šioje gyvenimo kelionėje.

 

Asmeninės vaikystės patirtys bei noras savo vaikus matyti laimingus buvo viena stipriausių motyvacijų keistis ir mokytis, tad mano akys nuolat krypo į santykius tarp tėvų ir vaikų. Baigusi studijas ėmiausi ne tik individualaus konsultavimo, bet kolegų padrąsinta, pradėjau vesti ir tėvystės įgūdžių lavinimo grupes. Tai turbūt man išliks viena pačių maloniausių ir prasmingiausių veiklos sričių.

 

2013 – 2020 m. Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuru esu pravedusi daugiau nei 80 (apie 800 užsiėmimų) Tėvystės įgūdžių lavinimo grupių skirtingo amžiaus vaikų tėvams. 

12-oje skirting ugdymo įstaigų Vilniaus mieste bei rajonuose vedžiau seminarus pedagogams pagal A. Adlerio ir R. Dreikurso individualiosios psichologijos žiniomis paremtą pedagogų konsultavimo programą. 

Dalyvavau bei vedžiau grupes smurto prieš vaikus prevencijos programoje.

2021-2022 m. vedžiau praktines dirbtuvės tėvams apie skyrybų vaikus (“Bendrakeleiviai.”)

Institute dėstau kursą “Kaip pravesti tėvų grupę” (Tėvų konsultavimo programos įvairiems specialistams dalyviams).

Konsultuoju individualiai suaugusiuosius ir vyresniuosius paauglius. Darbe taikau IP metodus.

Nuo 2018 m. ėmiau domėtis kūno psichoterapija. Dalyvauju profesiniuose kūno psichoterapijos mokymuose su  atvykstančiomis supervizorėmis ir kūno psichoterapeutėmis Morit Heitzler, Jane Okondo, Joan Davis. (UK, Airija).

 

STRAIPSNIAI:

https://www.delfi.lt/gyvenimas/seima/vaiku-elgesio-ribos-kaip-jas-nustatyti.d?id=71154332

https://ipi.lt/straipsniai/kaip-prakalbinti-vaikus/

https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/konkurencija-tarp-vaiku-kaip-ja-sumazinti-1028-737958

https://ipi.lt/straipsniai/seimoje-su-pateviu-ar-pamote-kaip-susidraugauti/

https://vaikodiena.lt/skyrybos-kaip-suprasti-vaikus-ir-jiems-padeti/